READING

Cho na pho, czyli subiektywny ranking zupy pho w S...

Cho na pho, czyli subiektywny ranking zupy pho w Sajgonie

O tym jak zupa zupie nierówna, czyli odpowiadamy na pytanie, gdzie można zjeść najepsze pho w Sajgonie. Na nasze pho z południowego Wietnamu wystarczy wpaść na Wilczą 😉 #chonapho #OMP_w_podróży

Oryginalnie wywodzące się z północy pho po odbytej wędrówce na południe kraju uległo sporej transformacji. Minimalistyczna wersja z dodatkiem odrobiny szczypiorku tutaj nie ma racji bytu. Na południu Waszą Ulubioną Zupę podkręcono w wyniku polityki “nie żałuj dodatków”, od chilli po pachnotkę z sosem orzeszkowym włącznie. Sprawdźcie, gdzie można znaleźć naprawdę dobre pho w Sajgonie.

Ps. w Wietnamie pho to śniadaniowe danie, niektóre miejsca specjalizujące się w serwowaniu tej zupy mogą być zamknięte po godzinie 12!

III miejsce

Phở Hai Thiền ( 14 Bùi Viện) to miejsce, gdzie wywar smakuje po prostu tak, jak powinien. My spróbowaliśmy południowej wersji Pho Cuon – z dodatkiem słodkiego sosu orzeszkowego. Dodatkowo polecamy zamówić świeże płaty makaronu, barwione na czarno i łososiowo, zawijane z dodatkami, w taki sam sposób jak sajgonki –  absolutny sztos.

II miejsce

Phở Lệ (413-415 Nguyễn Trãi) świetne streetfoodowe miejsce, gdzie w kwestii dodatków jest tak na bogato, że mogłoby nam nie starczyć dnia, żeby je wszystkie spisać. Polecamy szczególnie Pho Dac Biet  z miksem mięs i krewetek. W tym miejscu używana jest oryginalna wietnamska wołowina, z dużą ilością żyłek i przewięzi, czego europejczycy często nie są wielkimi fanami. Dla tych, dla których ciągnące się kawałki mięsa są czymś, co nie powinno istnieć jest rada – wołowina w wersji tatara.

I miejsce

Phở Hòa (260C Pasteur) to nasze pierwsze miejsce, które odwiedziliśmy po podróży z Polski w Sajgonie i zdecydowany numer jeden naszego rankingu. Można znaleźć tu wszystko co niezbędne do południowej wersji pho na bogato – kilogramy ziół, masa sosów, sparzone kiełki i świeży quay. Do tego wietnamska wołowina w liściu bananowca, którą także można delikatnie  zamaczać w zupie, podobnie jak quay. Polecamy wpaść na pho specjalne z wołowiną w formie tatara, boczkiem wołowym i mięsnymi kuleczkami. Mimo że ok.15 zł za zupę to jak na wietnamskie warunki dość drogo, to jednak tak jakość potraw jest tego warta.

Jakie jeszcze miejsca z dobrym jedzeniem warto odwiedzić w Sajgonie ? Sprawdzajcie kolejne posty!


COMMENTS ARE OFF THIS POST

INSTAGRAM
Co u nas