Niezły Sajgon

Na blogu dzisiaj garść informacji o wietnamskim mieście z secesyjną pocztą,  piwną ulicą, jazzowymi clubami i przepysznym streetfoodem.  Idealna lektura do małej zupy pho! #niezłysajgon #omp_w_podróży

NIEZŁY SAJGON I JAK SIĘ W NIM ODNALEŹĆ

Sajgon, a właściwie Hồ Chí Minh,  to jedno z tych miast, które pozostaje w pamięci na długo. Zderzenie dwóch światów – wschodu i zachodu- towarzyszy na każdym kroku, w postaci architektonicznego miksu francuskiej secesji z typowo azjatyckimi ulicznymi straganami i nowoczesnymi wieżowcami, sięgającymi chmur. To niesamowite połączenie jest spuścizną z czasów, kiedy to obecnie dziewięciomilionowe miasto to było stolicą indochińskich kolonii francuskich. Swoistym symbolem tej części historii Sajgonu jest starannie odrestaurowany budynek Poczty Głównej, obowiązkowy punkt na mapie każdego turysty.

Za każdym razem kiedy tu wracamy oddajemy się w wir tętniących życiem przez całą dobę uliczek, odkrywając kolejne miejsca serwujące wyśmienity streetfood. Zapomnijcie o jedzeniu w czterech ścianach – tutaj wszystko co dobre spałaszujecie pod chmurką, skurczeni na malutkim stołku, otoczeni mieszanką egzotycznych zapachów zawieszonych w dusznym, wilgotnym powietrzu. Każdy kto chce spróbować lokalnych produktów czy też znaleźć wszelkiej maści wietnamskie souveniry powinien odwiedzić Bến Thành Market, koniecznie pamiętając, że należy zawsze się targować i to spokojnie do 50 % ceny wyjściowej. Dla poszukiwaczy rozmaitych, ulicznych smaków obowiązkowym spotem do odwiedzenia jest Bui Vien, czyli piwna ulica w pierwszej dzielnicy. Doskonały, lekki złoty trunek pije się w Sajgonie na każdym rogu, o każdej porze dnia i to za śmieszne pieniądze.

Prawdziwe życie, zaczyna się tu jednak nocą, kiedy upał trochę odpuszcza a pot przestaje lać się z czoła strumieniami. Na ulicy można spotkać wtedy mnóstwo różnego rodzaju artystów, otwierają się także kluby, w tym sporo takich, w których gra się ukochany przez Wietnamczyków… jazz .

Po imprezie, zamiast na kebsa, śmiga się oczywiście na pho- najlepszy lek na kaca 😉

Więcej informacji o tym, gdzie w Sajgonie wybrać się na pho i nie tylko znajdziecie w kolejnych postach!


COMMENTS ARE OFF THIS POST

INSTAGRAM
Co u nas