READING

Subiektywny ranking najlepszych kawiarni w Sajgoni...

Subiektywny ranking najlepszych kawiarni w Sajgonie

Dzisiaj na blogu możecie zapoznać się z naszym subiektywnym rankingiem najlepszych kawiarni w Sajgonie. Artykuł powstał przy wsparciu nieludzkiej temperatury i zapierającym dech w piersiach poziomie wilgotności #upał #coffeelovers #OMP_w_podróży  

Wietnamska kawa – kto nie próbował, ten absolutnie powinien. Gęsta, aromatyczna, czekoladowa i bardzo mocna, często podawana w niecodziennych dla europejczyków połączeniach. W Wietnamie picie kawy to rytuał, który wstępuje niezależnie od pory dnia, w ten sam, jednostajny i niespieszny, sposób. Wśród ekipy OhMyPho mamy prawdziwych kawoszy, którzy nie wyobrażają sobie dnia bez tego pobudzającego napoju, więc w trakcie naszego pobytu udało nam się przetestować całkiem sporo kawiarni. Tym razem pokusiliśmy się o zrobienie małego, subiektywnego rankingu.

III miejsce

Trung Nguyên Cofee (1 Nguyễn Thông, dzielnica 1) to jedyna sieciówka w naszym zestawieniu, jednak jej miejsce jest tutaj całkowicie zasłużone. Kawiarnie tej marki serwują wyśmienite napoje, zarówno pod względem jakości jak i sposobu podania. Co ważne, można tutaj znaleźć kawę o każdym z poziomów charakterystycznej pięciostopniowej skali “mocy” napitku. Polecamy rewelacyjne latte z galaretką z czarnej fasoli, pycha !

II miejsce

L’usine (70A-70B-68 Lê Lợi, dzielnica 1)  to dość znane turystom miejsce o bardzo zachodnim wystroju i charakterze. W menu dostępne kawy i każdym poziomie mocy. Do napojów można zamówić także śniadania, które są serwowane przez cały dzień – idealna opcja dla śpiochów:) Polecamy soczyste smoothie z mango i marakui !


I miejsce

Càfê RuNam (202 Pasteur, dzielnica 1) to niesamowicie klimatyczne miejsce z cudownie zaprojektowaną przestrzenią. Stolik do pracy, wielka kanapa do chillowania czy przestrzenie w ogrodzie, idealne na spotkanie z przyjaciółmi – każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. A wszystko to w towarzystwie jednego z dziesiątek napojów z karty. Nam udało się spróbować czarnej wietnamskiej kawy na lodzie, wiśniowej japońskiej herbaty, koktajlu na bazie świeżego soku z marakui i matchy na lodzie i żałujemy, że tylko tyle.

Więcej o naszych kulinarnych odkryciach w Sajgonie w kolejnych postach !


COMMENTS ARE OFF THIS POST

INSTAGRAM
Co u nas